IP Kamera nedir?

IP, İnternet Protokolü anlamına gelir. IP kamera, bir ağ üzerinden veri iletebilen dijital bir video sistemidir. Bu sistemler mobil cihazlarla çalışır, böylece güvenlik yayınınızı İnternet bağlantısı olan her yerden görüntüleyebilirsiniz. IP kameralar, ağ kameraları veya web kameraları olarak da adlandırılabilir.IP Gözetim Kameraları Nasıl Çalışır?

IP Kameraların CCTV Kameralardan Farkı Nedir?

Kapalı devre televizyon (CCTV) kameraları, video kaydetmek için DVR kullanan kameraların kullanıldığı geleneksel bir analog sistemdir. Güvenilir, nispeten ucuz ve kurulumu kolaydır. Ancak, size IP kameraların sunduğu çok yönlülüğü, yüksek çözünürlüğü ve daha yüksek güvenliği sunmazlar.

IP Gözetim Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

IP gözetim sistemleri, geleneksel CCTV sistemlerinin sunmadığı birçok avantajı size sunar. Sundukları: · Daha yüksek çözünürlük · Kolay kurulum · Maliyet için geliştirilmiş yetenekler · Daha hızlı ve daha güvenilir · Yönetimi kolay · BT uyum düzenlemelerine uyması kolay · Ve daha fazlası!

Güvenlik DVR nedir?

DVR, Dijital Video Kaydedici anlamına gelir. Güvenlik DVR, videoyu analog kameralardan alıp bir sabit sürücüye kaydedilmek üzere dijital formata dönüştüren bir cihazdır. HD video kaydedilebilir. Bu cihazlar, bakım gerektirmeden haftalarca hatta aylarca sürebilir. 

Güvenlik NVR'si nedir?

NVR, Ağ Video Kaydedici anlamına gelir. Bu tip kayıt cihazı yalnızca dijital kameralarda (IP kameralar) kullanılır. DVR ile aynı şekilde çalışır.

Ses kaydedebilir miyim?

Evet. Seçtiğiniz Güvenlik DVR / NVR sisteminin bir ses seçeneği ile geldiğinden emin olun. Çoğu analog kamerada dahili ses yoktur, bu nedenle dijital yerine analog kameraları seçerseniz muhtemelen ayrı bir ses kitine ihtiyacınız olacaktır.

Kaç kameraya ihtiyacım var?

Bu, araştırmak istediğiniz alanın büyüklüğüne ve düzenine bağlı olacaktır. Ortalama olarak, Analog Sistem için 600 fit kare başına ve Dijital Sistem için 1200 fit kare başına bir kamera öneririz.

Güvenlik DVR ne tür bir İşletim Sistemi (OS) kullanıyor?

Çoğu PC tabanlı Güvenlik DVR Sistemleri, Windows 7 Professional veya üzerini kullanır ve Bağımsız Güvenlik DVR'leri Linux tabanlıdır.

Ne tür bir kablo kullanmalıyım?

Analog Kameraların kurulumunu kolaylaştırmak için bir RG59 koaksiyel kablo olan Siyam kablosu ve aynı kılıfta bir çift 18-gauge tel kullanın. IP kameralar için Cat 5 veya 6 kullanın.

Elektrik kesintisi olursa ne olur?

Güvenlik DVR / NVR'ler, güç geri gelir gelmez yeniden açılır. Bununla birlikte, kısa süreli yedek güç sağlayan ve aynı zamanda bir aşırı gerilim koruma cihazı görevi gören kesintisiz bir güç kaynağı (UPS) öneririz. Bu, birisinin fark edilmeden kırmak için gücü kesmesi durumunda video gözetiminizin hala çevrimiçi olmasını sağlar.